Εν' όψει της εφαρμογής του Ευρωπαϊκού Νόμου 2016 /679 περί της προστασίας των προσωπικών δεδομένων ενημερώσαμε τη πολιτική απορρήτου και πλέον είστε σε θέση να δείτε πώς διαχειριζόμαστε τα προσωπικά σας δεδομένα. Μπορείτε να διαβάσετε περισσότερα στη δημοσίευση εδώ.

πρόβλημα αποθήκευσης;

Ερωτήσεις σχετικά με την έκδοση MikTeX.
Απάντηση
kkoudas

πρόβλημα αποθήκευσης;

Δημοσίευση από kkoudas » Πέμ Μαρ 08, 2018 9:26 pm

Όπως έχετε δει και αλλού είχα ένα θέμα με διάφορες λειτουργίες του tex.

Πειραματιζόμενος λοιπόν διαπίστωσα πως όταν η διαδρομή του αρχείου περιείχε φακέλους με ελληνικούς χαρακτήρες, το αρχείο αντιμετώπιζε τα προβλήματα που έλεγα. Όταν το αποθήκευα σε φακέλους με λατινικούς χαρακτήρες ήταν όλα κομπλέ!

Το 'χετε ξανακούσει;
Έχω καταλάβει καλά το πρόβλημα;
Αν ναι, να το ανεβάσω σαν οδηγό επίλυσης τέτοιου είδους προβλημάτων μαζί με τα άλλα κόλπα που προτάθησαν;

Άβαταρ μέλους
Tolaso
Ιδρυτής
Επικοινωνία:

Re: πρόβλημα αποθήκευσης;

Δημοσίευση από Tolaso » Παρ Μαρ 09, 2018 3:46 pm

Προσωπικά , δε το έχω συναντήσει. Επίσης, δεν αντιμετωπίζω το ίδιο θέμα με τα Linux. Στα WIndows δε κοίταξα ... ( θα το κάνω όμως σύντομα ) αλλά εφόσον έλυσε το πρόβλημά σου αυτή η λύση μπορείς να δημοσιεύσεις έναν οδηγό στη κατηγορία TeX Studio ή TeX Maker με όλες τις πιθανές λύσεις. ;)
Δε παρέχεται υποστήριξη μέσω προσωπικών μηνυμάτων . Για αυτήν υπάρχει το forum ! Όλα τα μηνύματα σχετικά με υποστήριξη θα αγνοούνται!!

Προσλάβετέ με για τις LaTeX εργασίες σας. Στείλτε μου μήνυμα για περισσότερες πληροφορίες.

kkoudas

Δημοσίευση από kkoudas » Κυρ Μαρ 11, 2018 8:29 pm

Θα το κάνω. Το μόνο που με κρατούσε είναι ότι τα άλλα πιθανά προβλήματα δεν τα συνάντησα μπροστά μου, αλλά τα ανακάλυψα στο ίντερνετ. Θα ανεβάσω κάτι...

kkoudas

Δημοσίευση από kkoudas » Κυρ Μαρ 11, 2018 9:54 pm

Το έφτιαξα αυτό που λέγαμε. Βλ. εδώ.

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης